fbpx
Kommentaare pole

KINNISVARA OSTMINE TÜRGIS

Kõige tähtsam on eelnevalt endale selgeks teha soovitav piirkond, kinnisvara otstarve ja suurus ning sobiv eelarve.

Kas soovite elada keskuses, kus kõik teenused on lähedal ja mereni on vaid mõni sada meetrit? Või soovite rohkem privaatsust, samas nautida värsket mereõhku ja kauneid vaateid?

Milline on ostetava kinnisvara otstarve? Kas kasutate seda vaid ise või plaanite selle ka välja rentida? Ostetava kinnisvara juurde võib kuuluda välibassein, saun, jõusaal, laste mänguväljak, internet ja majahoidjateenus. Kas need on Teie jaoks olulised?

Koos meie abiga saate neile küsimustele hõlpsasti vastused. Läheme koos tutvuma reaalselt objektidega, mis Teile võiks sobida. Anname objektidest täieliku ülevaate koos jooniste,  dokumentatsiooniga jms. Vaatame üle ostu-müügilepingu tingimused ja maksevõimalused. Kliendi mugavusele mõeldes oleme koostanud eestikeelse ostu-müügilepingu vältimaks võimalikke möödarääkivusi.

Tehingu ametlik käik toimub järgnevalt:

  • Lepingu allakirjutamine ja ettemaksu maksmine. Ettemaks on 500 – 2000€, mis sõltub ostetavast kinnisvarast.
  • Kinnisvara omandamine ja kasutusõiguse saamine.

Kasutusõigus kinnistu üle saab pärast esimese makse sooritamist ja kinnistu 100% omanikuks saab peale kogu summa tasumist. Omanikuõigust kinnitab Tapu (kinnistuakt) ja seda väljastab kohalik kinnisturegister.

  • Maksusametist numbri taotlemine ja pangaarve avamine kohalikus Türgi pangas.

 

REGISTREERIMISKULUD

Tapu
Tapu on väga tähtis ametlik dokument, mis tõendab omaniku õigust kinnistu üle. Tapus on ära märgitud omaniku nimi, kinnistu turuväärtus ja täpsemad detailid objekti kohta. Dokument peab olema kinnitatud kinnisturegistri ametniku allkirja ja templiga. Tapu tehingukulu on 4% kinnistu turuväärtusest, olenevalt ostetavast kinnisvara tüübist umbes 2000 – 3000€. Tapu taotlemise aeg sõltub sellest, kas objektil on sõjaväeluba või ei. Loa olemasolu korral taotlemise aeg 2-4 tööpäeva, loa puudumisel 1-2 kuud.

Iskan 
Kõikides kinnistutel on oldav Iskan ehk siis kasutusluba. Kasutusluba taotletakse peamiselt uutele objektidele.  Juhul, kui oled ostmas kasutatud kinnisvara, siis peab Iskan olema hangitud eelmise omaniku poolt. Hind sõltub vastavalt piirkonnast, umbes 300 – 2500€.

Vee ja elektri registreerimine
Vee ja elektri registreerimine on vahemikus 100 – 300€ sõltuvalt piirkonnast. See on ühekordne makse.

Kodu sisustamine:
Alanyas on piisavalt mööbli- ja kodumasinate kauplusi. Valik on väga kirju. Leidub nii türgi stiilis kui ka modernset euroopalikku valikut. Meil on väljakujunenud omad kindlad koostööpartnerid, kellega teeme tihedat koostööd. Oleme valmis heameelega aitama Teie uue kodu sisustamisel. Näiteks kahetoalise korteri sisustamisel tuleks arvestada umbes 5500 euroga.

JOOKSVAD KULUD

Kommunaalkulud: umbes 20-75 €/ kuu (240-900 €/ aasta) sõltuvalt kompleksi suurusest ja teenustest.

Elektri ja vee kulud ainult vastavalt kulutusele, põhimaksud puuduvad
Elekter n. 0,25 €/ kWh
Vesi n. 0,75 €/ m³
Türgis on 220V ja lisa adaptereid pole vaja.

Aastane kinnisvaramaks:umbes 40 €/ aasta
Kinnisvaramaks makstakse reeglina kord aastas lähimasse kohalikku omavalitsusesse. Eraldi teadet maksmise kohta ei tule, seega peab iga elanik ise selle meeles pidama. Makse suurus sõltub Tapus kirjas olevast turuväärtusest.

Kindlustus: nt kodu- ja maavärinakindlustus alates umbes 130 €/ aasta