fbpx
Kommentaare pole

KUIDAS VALIDA JUST SEE ÕIGE KINNISVARA?

Kõige tähtsam on see, et kasutate usaldusväärset ja professionaalset kinnisvarafirmat, kes tunneb kohalikku asjaajamist  ja suudab Teiega suhelda emakeeles. Kinnisvara ostmine ei ole leiva ega piima ostmine, mille ebaõnnestunud ostu puhul võib käega lüüa. Kindlasti ei soovita minna ostma kinnisvara kohalikult taksojuhilt, ettekandjalt või siis veel hullem, rannas olevalt kalurilt. Kahjuks tuleb tõdeda, et leidub ka sinisilmseid, kes on nende ”õnge” langenud.

Kinnisvara ostmisel tuleks võrrelda erinevaid pakkumisi ja kaaluda erinevate võimaluste vahel. Kõige olulisem on muidugi leida korter või maja, kus tunnete ennast hästi ja koduselt ka siis, kui peaksite pikemaks ajaks paigale jääma.

UUS VÕI KASUTATUD KINNISVARA

Korter või maja ehitusjärgus olevast projektist või äsja valminud kompleksist, kasutatud korter uuest majast, kasutatud korter vanemast majast või hoopis koguni kapitaalremonti vajav villa – valikuid on väga palju.

Natuke vanemgi korter või maja näeb peale põhjalikku remonti välja teine kord paremgi kui mõni äsja valminud. Ainuke miinus on see, et kunagi ei tea, mis peitub maja põhikonstruktsioonide taga. Majad, mille ehitusaasta on 2000 ja uuemad, on ehitatud juba kõrgema ehitusstandardi alusel ja ehitusjärelevalve valvsa pilgu all. Põhilised tüüpvead vanemas majas on kehv konstruktsioon, päevi näinud torustik ja amortiseerunud elektrisüsteem.
Mis puudutab renoveerimist või täielikku kapitaalremonti, siis ise pole mõtet sellega tegeleda, vaid juhul, kui näpud sügelevad ja aega on palju. Kuna tööjõud on odav, siis on parem ise rannamõnusid nautida ja lasta oma kodust imesid teha.

Näide:

“Türgis 2-toalise korteri täielikuks renoveerimiseks koos materjalidega kulus ühel meie kliendil ainult 2500€”

VALMIS VÕI SIIS EHITUSJÄRGUS OLEV KINNISVARA

 • Valmis kinnisvara plussid ja miinused:

* Valmis kinnisvara ostmisel on plussiks väiksemad riskid (vähem ebakindlust maja valmimisest, kvaliteedist ja sisustusest).

* Hinna ja kvaliteedi suhe on kergesti määratav.

* Valmis objekti miinus on see, et ei ole võimalik valida viimistluseks kasutatavaid materjale, muuta korteri või maja planeeringut jne. Väiksemate muudatuste läbiviimise kulud on taskukohasemad.

* Kuigi ostetav korter või maja on valmis, siis võivad seal peituda riskid, mis takistavad Teid saamaks kinnistu omanikuks. Kinnisvaraturgudel võib liikuda sulisid ja pettureid, kes peale ettemaksu saamist kaovad nelja tuule poole, kinnistu on hüpoteegi all ehitaja võlgade tõttu või siis ei suudeta kindlaks teha hetkelist tegelikku omanikku. Seega tuleks alati valida usaldusväärne, pikaajalise kogemuse ja majanduslikult heal järjel olev kinnisvarafirma.

 

 • Ehitusjärgus oleva korteri või maja plussid ja miinused:

* Ehitusjärgus oleva kinnisvara plussiks on võimalus koos arendajaga planeerida just selline puhkekodu nagu Teie ise soovite. Tavaliselt on ostjal võimalus kaasa rääkida siseviimistluses ja teistes väiksemates muudatustes (üldjuhul on need kulud müügihinda sisse arvestatud).

* Ehitusjärgus olevast projektist ostes on hinnad alati palju soodsamad, teine kord isegi kuni 30%

* Miinusena tuleb märkida, et pidev turismi kasv ja kinnisvara tehingute lisandumine võib turule tuua ebaprofessionaalseid ja isehakanud maaklereid.

* Suurim risk on, et maja ei valmigi või siis erineb täielikult algsetest kokkulepitud kvaliteedi ja sisustusnõuetest. Sellise riski vältimiseks on soovitav uurida põhjalikult arendaja tausta ja varasemaid arendusprojekte. Olles tutvunud nii ehituskvaliteedi ja firma taustaga, võite kindel olla, et kõik sujub just nii nagu on lubatud ning Te ei pea lõpptulemuses pettuma.


KUIDAS VÕIMALIKKE RISKE MAANDADA?

Nimetatud riskide vältimiseks on tähtis see, et valiksite hoolega usaldusväärse maakleri, kellega asju ajada. Kogenud maakler tunneb hästi kohalikke seadusi, tuleb toime võimaliku ettetuleva bürokraatiaga ja suhtleb Teile arusaadavas keeles. Valides professionaalse maakleri ja kogemustega arendaja, võite selles olla kindel, et saate just täpselt selle, milles olete eelnevalt omavahel kokku leppinud.

Objektid, mis tulevad meile müüki läbivad alati põhjaliku kontrolli.

 

KINNISVARAHINDA MÕJUTAVAD TEGURID

 • Piirkond, piirkond ja veelkord piirkond
 • Maksevõimalused
 • Kvaliteedi tase
 • Korrus
 • Krundi suurus
 • Sisustus


KINNISVARATURGU MÕJUTAVAD TEGURID

 • Infrastruktuur
 • Teenused
 • Mugavus
 • Pankade finantseerimine
 • Poliitika
 • Majandus